Obsah stránky

MAS Moravský kras o.s. 

Moravský kras je venkovskou oblastí, kde podnikání vytváří nové pracovní místa a příležitosti pro místní obyvatele a nepoškozuje přírodní, kulturní a historické dědictví. Zemědělství se podílí na péči o kulturní krajinu. Kvalitní infrastruktura vytváří podmínky pro veškeré aktivity. Jedinečné přírodní, kulturní a historické dědictví se kreativně využívá ve prospěch udržitelného rozvoje. V regionu se využívají obnovitelné zdroje energie, udržuje a obnovuje se kulturně-historická identita a tradice za podpory místních obyvatel.

Popis MAS

MAS Moravský kras o.s. je podle rozlohy a počtu obcí největší místní akční skupinou v Jihomoravském kraji. Území MAS Moravský kras o.s. se nachází v jižní části Drahanské vrchoviny. Ohraničené je městy Brno, Blansko, Boskovice, Vyškov. Na území MAS žije 42 tisíc obyvatel. Území tvoří 54 obcí z mikroregionů Moravský kras, Drahanská vrchovina, Časnýř, Černohorsko a Protivanovsko.
 
Moravský kras s okolím je regionem s vysokými přírodními hodnotami (CHKO Moravský kras, evropsky významné lokality soustavy NATURA 2000, ramsarský mokřad Podzemní Punkva). Podmanivou přírodou a krajinu dotváří historické a kulturní památky nejrůznějších architektonických slohů.
 

Kompletní informace: www.mas-moravsky-kras.cz

   
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies, prohlížením těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.