Obsah stránky

Víceúčelový areál

Areál je složen z multifunkčního hřiště se zázemím, dětského hřiště, prodejny se smíšeným zbožím, parkourového hřiště, venkovního stolu na stolní tenis a travnatého prostranství pro dětské hry. 

Původní travnatá plocha prostoru sice sloužila ke sportovnímu vyžití, ale povrch byl nerovný a převýšení terénu dosahovalo až 4 metry. Proto byl prostor kompletně přebudován (i díky finančním prostředkům poskytnutým firmou Admiral Global Betting a.s. Komořany ve výši 3 mil. korun). Celá plocha byla rozdělena do dvou výškových úrovní třímemtrovou betonovou zdí. Ve spodní části bylo vybudováno hřiště s umělým povrchem, v horní ploše je umístěna prodejna smíšeného zboží, dětské hřiště a další prvky. Stavba začala 1. srpna 2011. Dodavatelem stavby byl TOMAS holding, a.s. Dražovice.
28. září 2011 byla pro veřejnost otevřena prodejna COOP (Jednota Mikulov). Provoz na hřišti s umělým povrchem začal až s další sezónou. Na jaře roku 2012 bylo ještě realizováno umělé osvětlení hřiště a doplněn sklad od firmy TOUAX, který slouží jako zázemí pro hřiště. Slavnostní otevření proběhlo 23. 6. 2012, kdy Obec Olšany pořádala sportovní odpoledne pro širokou veřejnost. Od té doby je hřiště hojně využíváno nejen místními zájemci o sportovní vyžití.
 

Hřiště s umělým povrchem

= Hřiště na Močárech, Hřiště u transformátoru, Hřiště u obchodu

Multifunkční hřiště s povrchem umělá tráva s křemičitým vsypem. Vyznačená hřiště: malá kopaná, tenis, nohejbal, volejbal. Možnost kvalitního umělého osvětlení.
 
Provoz hřiště: duben až říjen (dle klimatických podmínek)
 
Správce hřiště: p. Antonín Röss (Olšany 122)
 

Dětské hřiště

Dětské hřiště bylo slavnostně otevřeno 5. prosince 2011. Jednotlivé herní prvky byly vybrány spolu s maminkami. Hřiště je průběžně opravováno a revidováno. Kvůli rozhazování kamínků byla u hřiště vybudována ochranná zeď. 
 
 

Parkourové hřiště a další vybavení

Součástí areálu je i vybavení pro starší děti a mládež – parkourové hřiště a venkovní stůl na stolní tenis.

Prodejna potravin a smíšeného zboží

Otvírací doba a další podrobnosti zde.

 

Z-box Zásilkovny

V areálu se nachází úložný Z-box Zásilkovny.

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies, prohlížením těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.